MUDr. Hegar František

Obezitologická poradna

Obezita

je nadměrné ukládání tělesného tuku v organismu, obvykle spojené se vzestupem hmotnosti. Ideální hmotnost je ta, která je vzhledem ke stavbě kostry a svaloviny a k charakteru povolání nejvhodnější pro jedince určitého věku a pohlaví.

Nadváha

a především její těžší forma obezita poškozují zdraví. Její nejčastější příčinou je narušená rovnováha mezi příjmem a výdejem energie. V posledním desetiletí výskyt obezity celosvětově prudce stoupá, odborníci dokonce hovoří o epidemii obezity. Nadměrná tělesná hmotnost patří mezi nejčastější příčiny předčasného úmrtí. Podle světové statistiky trpí nadváhou a obezitou více jak polovina lidí na celém světě, což představuje okolo 3 miliard lidí, přitom minimálně 40% z nich se pokouší snižovat svoji hmotnost. V České republice má problémy s nadváhou každý druhý člověk, to je více než 5 milionů lidí.

Obezita

je chronické onemocnění, které již dávno není problémem jen kosmetickým, ale především problémem zdravotním. Se stoupající tělesnou hmotností jsou spojená závažná zdravotní rizika jako je cukrovka, srdečně – cévní onemocnění, problémy s dýcháním, vysoký krevní tlak, onemocnění kloubů a nádorová onemocnění. Obézní lidé mají kromě zdravotních problémů i problémy sociální a psychické. Vyskytují se u nich deprese, často mají sníženou sebedůvěru a problémy při svém uplatnění v zaměstnání. Z lékařského hlediska je cílem léčby obezity 5-10% snížení hmotnosti, které má výrazný pozitivní efekt na zdravotní stav pacienta. Dlouhodobé snížení tělesné hmotnosti minimálně o 5% snižuje riziko rozvoje srdečně-cévních onemocnění, bolestivost kloubních onemocnění, riziko předčasného úmrtí, nádorových onemocnění či riziko vzniku vysokého krevního tlaku. Zkušenosti odborníků prokázaly, že redukce hmotnosti má být pozvolná – v průměru 0,5 – 1kg za týden. Snížení hmotnosti o 1kg prodlužuje život o 3 měsíce.

Poradna

tel: 739 859 306 
možnost telefonického objednání po stažení a vyplnění dotazníků, v době od 8 – 15 v pondělí a v úterý, v ostatních pracovních dnech 8 – 11,30 – nebo lze využít nově zřízené ordinační doby obezitologické poradny každou středu od 13:00 do 14:00 hod. po předchozím objednání.
Upozornění:
„Jedná se službu, která není hrazena ze zdravotního pojištění!!“

 

Výkony za přímou úhradu   Cena  
Obezitologické vyšetření(BMI,antropo) 500,- Kč
Obezitologické vyšetření(rozbor jídelníčku a sestavení redukčního plánu) 400,- Kč
Obezitologické vyšetření – kontrola výsledků a konzultace 300,- Kč
Obezitologické vyšetření krve (glykémie, cholesterol, triacylglyceroly) 200,- Kč

Dotazníky ke stažení: